Tükendi
Hasbro

Hasbro Jenga Classic Kutulu Oyun

66,12 TL
Tarz Ürün
24 Saatte Kargoda
24 Saatte
Kargoda
Türkiye’nin Her Yerine
Kargo Ücretsiz
128 Bit RapidSSL ile
Güvenli Alışveriş
Paylaş :
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 •  
  Klasikleşmiş ve en popüler oyunlardan biri olan Hasbro Jenga, sevdiklerinizle birlikte keyifli zaman geçirebileceğiniz oyunların başında geliyor. Evde, dışarıda veya arkadaşlarınızla gittiğiniz bir kafede rahatça oynayabileceğiniz oyun, 3 yaşından büyük olan herkese hitap ediyor. 
  Denge
  Jenga, oyuncularından biraz el becerisi biraz da denge ister. Oyun sırasında dikkatinizi tahta bloklara vererek çok iyi konsantre olmanızı önerir. Strateji oyunlarının bir türü olan Jenga, rakibin hamlelerini dikkate almayı da gerektirir. El becerilerinizin gelişmesine, stratejik düşünmenize yardımcı olur ve aynı zamanda gözlem yeteneğinizi arttırır. Oyunu kazanmak için bunlarla beraber, oyunun akışını iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekiyor.
  Dikkat
  Jenga, 54 ahşap parçadan oluşur. En az 2 en fazla 6 oyuncunun katılımı ile oyun oynanır
  Oyunda asıl amacınız, ahşap tahtalardan oluşan ve her katında 3 blok bulunan; 18 kat olan kuleden bir blok seçip, kuleyi devirmemek şartıyla kulenin üzerine eklemektir.
  İyi Olan Kazanır
  Kuleyi kuran oyuncu, oyunu başlatır ve sırası ile rakipler blok çekerek, kulenin en üstüne yerleştirir. 
  Blokları çekerken ve koyarken tek el kullanılır. Oyuncular hangi bloğa dokunduysa onu çekmek zorundadır. Blokların gevşek olup olmadığı dokunarak kontrol edilemez. 
  Kuleyi deviren oyuncu, oyunu kaybetmiş sayılır. Oyunu başlatma kuralı değişmez, kuleyi kuran oyuncu oyunu başlatır. Kuleyi devirirseniz baştan inşaa etmek zorunda kalırsınız. Kulenin dengesini kaybedip devrilme ihtimali, oyun ilerledikçe ve kule yükseldikçe artacaktır. 
  Bu durum ise daha dikkatli davranılmasını gerektirmektedir. El becerilerinizi en sakin şekilde kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca hamle yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de seçtiğiniz bloklar ile rakibinizi zor durumda bırakmaktır.
   
Benzer Ürünler
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.